ردکردن این

بازی خوشبختی – تمرین پنجم از کتاب بخواهید تا به شما داده شود

آبراهام هیکس - Abraham Hicks - بخش دوم کتاب - تمرین پنجم - بازی خوشبختی

بازی خوشبختی | مرحله ۵ | بخش دوم کتاب بخواهید تا به شما داده شود

چه وقت از این فرایند استفاده کنید:

  • هنگامی که می‌خواهید قدرت تصویرسازی خود را گسترش دهید.
  • هنگامی که می‌خواهید به آرزوی خود وقت و وضوح بیشتری بدهید.
  • هنگامی که می‌خواهید پول بیشتری نصیبتان شود.
  • هنگامی که می‌خواهید چیزهای متفاوتی را به دست آورید.

حدود تغییرات عاطفی شما

بازی خوشبختی هنگامی برای شما مفید است که درجه‌ی گسترده‌ی عاطفی شما جایی مابین:

(۶)نشاط/ آگاهی/ اختیار/ آزادی/ عشق و (۱۶) ناامیدی در نوسان باشد.

(اگر نمی‌دانید درجه‌ی گسترده عاطفی‌تان را فراموش کرده‌اید به آخر فصل ۲۱ مراجعه کنید.)

در این بازی خوشبختی یک حساب سپرده فرضی برای خود تصور می‌کنید که در آن پول می‌گذارید و پول برمی‌دارید. در واقع بانکی در کار نیست اما شما برای خود پس‌انداز درست می‌کنید و از آن برمی‌دارید و خرج می کنید و می‌توانید حساب این کار را در رایانه‌ی شخصی خود نگه دارید یا دفتری برای خود تهیه کنید که فرض کنید دفتر پس‌انداز شماست و از تکه کاغذهای سفید هم به عنوان چک استفاده کنید. سعی کنید تا می‌توانید این بازی را جدی جلوه دهید.

 

روز اول سپرده‌ای معادل ۵۰۰،۰۰۰ ریال برای خود در بانک بگذارید و تا عصر آن را خرج کنید. به عبارت دیگر چک بکشید و پول‌ها را صرف خریدهای خیالی کنید. هدف از این بازی اینست که احساس کنید دارا هستید و چیزهایی را که می‌خواهید بخرید. روی چک‌ها قید کنید که مثلاً این پول صرف خرید کفش‌هایی که دوست دارم یا فلان عطر یا کتاب شده است. می‌توانید همه پول را امروز خرج کنید یا مقداری از آن را نگه دارید.

هرچند توصیه‌ی ما آنست که همه‌ی پول را امروز خرج کنید و فردا برای خود سپرده‌ی جدید تصور کنید:

روز دوم سپرده شما ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد.

روز سوم سپرده شما ۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد.

روز چهارم سپرده شما ۴،۰۰۰،۰۰۰ ریال باشد.

وقتی به روز پنجم رسیدید ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حساب خود بگذراید. اگر این بازی را تا یکسال ادامه دهید سپرده کلانی در دفر شما ثبت خواهد شد. برای خرج کردن و حساب و کتاب نگه‌داشتن احتیاج به تمرکزی نیرومند دارید و این تمرکز قدرت فکر شما را افزایش می‌دهد. در این بازی یاد می‌گیرید که، قدرت تصور خود را با اختیار خود هدای کنید.

این بازی در ابتدا سخت به نظر می‌رسد، اما هرچه جلو بروید قدرت تخیل شما قوی‌تر می‌شود و هرچه تخیل شما قوی‌تر شود تمرکز شما بر دست و دلبازی و تفریح بیشتر می‌شود و قدرت جذب شما نیرومند می‌گردد. مقاومت و تردید در شما از بین می‌رود و قدرت پذیرش شما زیاد می‌شود.

بنابراین با تغییر دیدگاه تجربیات زندگی شما هم تغییر خواهد کرد. نه فقط شرایط مالی شما بهتر خواهد شد بلکه تمام آنچه را در این بازی انجام داده‌اید وارد زندگیتان خواهد شد.

بازی خوشبختی را به هر طریقی که دوست دارید می‌توانید انجام دهید. هیچ قاعده و قانونی وجود ندارد. تنها چیزی که اهمیت دارد آنست که از قدرت تخیل خود نهایت استفاده را بکنید.

اگر مجسمه‌ساز باشید، روز اول کار توده‌ای از گل را روی میز نمی‌اندازید و نمی‌گویید:«آه، نتونستم چیزی درست کنم.» اول گل را ورز می‌آورید و به تدریج سعی می‌کنید به آن شکل بدهید. قسمت‌های زاید را حذف می‌کنید. به قسمت‌های گِل اضافه می‌کنید، به ریزه کاری‌ها می‌پرازید تا کم کم شکل دلخواهتان را به دست آورید.

شکل دادن به توده‌ی بی‌شکل انرژی هم به تمرین و دقت و زمان نیاز دارد. بیشتر شما هیچ تلاشی آگاهانه ای برای شکل دادن به افکارتان انجام نمی‌دهید.

درست مثل آنست که توده گِل را کسی دیگر شکل داده و کار شما تمام عمر آنست که غرولند کنید.

«اصلاً خوب درست نشده، پدر و مادرم آن را اینطوری شکل دادند.» یا «وضعیت اقتصادی بد باعث این وضع شد.» یا «این جامعه پر است از بی‌عدالتی و بی‌انصافی من چکار می‌تونم بکنم.»

و ما به شما می‌گوییم: دستهایتان را در گِل فرو ببرید! از طریق قدرت آرزوهایتان انرژی جذب کنید و گل را با قدرت تصور خود شکل بدهید.

وقتی بازی خوشبختی را با شادی انجام دهید. نه تنها وضع مالی شما، بلکه سایر جنبه‌های زندگی‌تان هم اصلاح خواهد شد. این بازی خوشبختی نه تنها منجر به افزایش ارتعاشات در اطراف چیزهایی خواهد شد که می‌خواهید بلکه باعث می‌شود چیزهای مورد علاقه‌اتان به سوی شما جذب شوند.

ما به شما قول داده‌ایم که هرچه می خواهید به دست آورید اما این کار با تغییر ارتعاشات وجود شما ممکن است.

 

فهرست مطالب

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *